1. 26
  İnsandır. Erkeklerden tek farkı iki tane x kromozomuna sahip olmasıdır. Doğar , büyür ve ölür. Tıpkı bütün canlılar gibi. Acıkır, susar, mutlu olup gülümser, mutsuz olup ağlar. Herhangi bir şeye sinirlenip köpürebilir ( bazı şeyler dün gece kafama dank etti. evet. ) tıpkı erkekler gibi.

  Ataerkil toplumda yaşadığı için çok güçlük çeker. Kendi vücudunda söz hakkı yoktur, onca namussuz insan sokakta kol gezerken namusu bacakları arasındadır. Aile içerisinde söz hakkı yoktur, kendinden küçük erkek kardeşinin bile sözünü dinler. Sevip sevilmez ise ağlar, sevilip sevmez ise öldürülür.
  Kendisi de ataerkil kültürde büyüdüğü için bir çoğu çocuklarını maalesef ataerkil yetiştirir.

  En nihayetinde insanlar hepsi. Bana kalırsa erkeklerden daha kuvvetliler. Bu kadar baskı altında hala yaşamaya devam edebiliyorlar. Helal olsun valla!
  #81304 biri beni silksin | 10 ay önce
   
 2. 27
  daima en kapsamlı genellemelere maruz kalıp cinsiyetine has özelliklerinin dahi kimi ortamlarda espri malzemesi olarak kullanılabildiği canlıdır. kendimi konuşarak savunma imkanımın olmadığı yerlerde arkamdan yapılan cinsiyetçi esprileri düşündükçe tüylerim diken diken oluyor bazen. feminist hareketin bir üyesi değilim ancak erkekler kimi zaman gerçekten mide bulandırıcı olabiliyor. yazık...
  #81330 the fool | 10 ay önce
   
 3. 28
  Hiçbir av avcının idrakine sığmaz hiçbir zaman. Kadın da erkek için tam olarak idrak edilemez. Ki bu oyunda kimin av kimin avcı olduğu değişiyor olsa bile.
  #81379 martineden | 10 ay önce
   
 4. 29
  sayelerinde aşk diye bir kavramın olduğu insan türü.

  bir türlü bana uyanıyla denk gelemediğim insan türüdür ayrıca. nerede bulacaksak uyanını. bazen "hah bu olacak" diyorum ama illa ki bir falso veriyor. ben mi çok seçiciyim anlamadım ki...
  #81381 touma seguchi | 10 ay önce
   
 5. 30
  Fani tanrı. Taşır, doğurur, besler, eğitir, büyütür ve doğasına bırakır.
   
 6. 31
  Bazen çok şaşırıyorum kadınlara. Az önce şirketimizin biriminde en başarılı olan kadın çalışanı oturduğu yerde ağlamaya başladı. Durduk yerde. Meğerse başarısızlık sendromuna düşmüş. Arkasından deli gibi dedikodusunu yapan bazı hemcinsleri de zaman kaybetmeden kendisini sardı sarmaladı, öpüp koklayarak teselli etmeye başladılar görev belleyerek. Sanırım kadınların duygusal sınırları çok daha belirsiz ya da keskin değil diyelim.
  #92311 little wing | 8 ay önce
   
 7. 32
  nazım hikmet'in dizeleri ile;

  Kimi der ki kadın;
  Uzun kış gecelerinde yatmak içindir.
  Kimi der ki kadın;
  Yeşil bir harman yerinde,
  Dokuz zilli köçek gibi oynatmak içindir.
  Kimi der ki hayalimdir,
  Boynumda taşıdığım vebalimdir.

  Kimi der ki hamur yoğuran,
  Kimi der ki çocuk doğuran..
  Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne ayal, ne vebal
  O benim kollarım, bacaklarım, başım,
  Yavrum, annem, karım, kız kardeşim
  Hayat arkadaşımdır..
  #109372 invictus | 4 ay önce
   
 8. 33
  doğduğunda bakıcın , biraz büyüyünce öğretmenin daha daha ilerleyince arkadaşın ve sırdaşın , yaşlanınca hemdert olduğun insanüstü diyebileceğimiz nadide bir varlık..
  #109381 vadidebirhercai | 4 ay önce
   
 9. 34
  tanrı ademi yarattığında sıfır cennet gibi bir dünya, onca hayvan bir de üstüne tanrı gibi bir karakterle konuşabilme imkanı varken bile içindeki eksikliği, yalnızlığı görüp yaratır kadını.

  fabrika ayarları farklıdır...
  cıncık boncuk, ışıltılı şeylere dayanamazlar... çinlisi de olsa türkü de amerikalısı da... ha bir de kargalar, rakunlar.
  kimi hayatına girer; ağzına sıçar bırakır... kimi seni dünyanın en mutlu insanı hissettirir...
  kimi zekidir salağa yatar... kimi salaktır kendini en zeki sanır...
  çoğu geri zekalı erkek, "uuu abi şöyle birini tavladım" der, tavladım sanır... aslında "seni onaylayan" odur... ki ben bunu otuzundan sonra anladım...
  para gibidir... varlığı bir dert yokluğu yara...
  çok güzelse... hem ister hem istemezsin... ben hep sürpriz atlara oynamışımdır bu yüzden, güzelliğinin farkına varmayanlar veya doğal güzeller...
  şişle atkı, kazak örmek gibi tuhaf yetileri vardır... bu iq'umla bir kaç kere denedim olmadı... ortaokulda makrome dersinde de yaptığım bir boka benzememişti neyse...

  hayat tecrübesi olarak öğrendiğim ise;
  mutlu olmak istiyorsan... önce onu mutlu edeceksindir... mutlu olan kadının o mutluluğu sana yol su elektrik olarak döner ve sen öyle mutlu olursun. bunu da çoğu mal bilmez...o mutluluğu direk ister karşıdan.
  #109387 timoteus | 4 ay önce
   
 10. 35
  Mekanik aletlerin montajında iyi olmasalar zaten sen ben olmazdik diye dusunduren çüksüz varlık. Şaka bir yana deliği bulmayanlar var. Bu nereye girecek şimdi diye soran var. Yav lisede beni köşeye çekip knk sen zekisin bilirsin götten girince çocuk olmuyordu di mi diye soran oldu. Ibneligine olur dedim şimdi ikizleri var. Son cümle şaka ama hakikaten sordu biri gerçekten.
  #109848 Sabbracadabra | 4 ay önce
   
 11. 36
  kendinden emin görünenlerini çok çekici bulduğum varlıklar. ayakları yere sağlam basan kadınları çok sever, saygı duyarım. bir de böyle kariyerinde, hayat mücadelesinde hiç pes etmeyişleri falan yok mu... ya sizi yerim. *
  #110330 aqa | 4 ay önce
   
 12. 37
  İki yüzü keskin bıçaklardır.
  #110361 rekoba | 4 ay önce
   
 13. 38
  İnsan’dır. İyisi - kötüsü, barzosu - görgülüsü, ilgi delisi olanı - kendi işine bakanı vardır. Tanrı hepimizi çok bilen eğitimli aptallardan korusun. Rock on!
  #111145 little wing | 4 ay önce
   
 14. 39

  en özgür, rahat ve anonim olarak düşüncelerinizi paylaşabileceğimiz mikro düzey toplumsal yapılar olan sözlüklerdeki yansımalarına bakalım;

  -öncelikle kadın olduğunuzu "belli etmek" bile linç edilmenize sebep olabilir. bu gözler sırf bu yüzden çok zeki ve komik kızların kendilerini erkek gibi yansıttıklarını gördü.

  e iyi de ben kadınım! doğal olarak olayları bir kadın olarak yaşıyor ve bir kadın olarak yorumluyorum. neden erkek taklidi yapmalıyım?

  -erkeklerin sabah ereksiyonundan tutun sünnetlerine kadar çükleri ile ilgili her türlü anılarını paylaşmaları normalken sizin regl ile ilgili girdi yazmanız erkekler tarafından "mide bulandırıcı", kadınlar tarafından "ilgi budalalığı" olarak görülür.

  olm öncesi, sonrası derken ayın yarısını bununla geçiriyorum ben! paylaşmamam garip olmaz mı?

  -bilgisayar oyunu, futbol, dövüş sporları erkeklerin tekelindedir. Çocukluğunuzdan beri bilgisayar oyunu oynasanız bile "erkeklere yaranmak" için bu konulara ilgi gösteriyor gibi yaptığınız düşünülür. çoğunlukla da hemcinsleriniz tarafından. üzücü.

  -cinselliğinizi özgür yaşıyorsanız "orospu", karşı olursanız "kezban"sınızdır.

  -küfürlü konuşuyorsanız "barzo", küfürden rahatsız oluyorsanız "çıtkırıldım"sınızdır.

  ve saire ve saire...

  lafın kısası kadın olmak zor zanaat.

  sözlüklerde bile.   
 15. 40
  bir romanda okuduğuma göre aşık olduğunda vajinası nemlenen cinsiyet. bilimsel yönünü araştırmadım bu olayın, var mı yok mu diye. ama ilginç geldi bana bu durum.

  "beni görünce vajinan nemleniyor mu?" diye sormak isterdim bir kadına ama dayak yerdim yüksek ihtimalle.

  sanırım beden dili denen şey bu sebeple var.
   
 16. 41
  Vajina nemlenmesi gayet normal canli. Hahahaha yav senin güzel kıza uzun süre maruz kalinca bullugun nemlenmiyor mu? Ben böyle şeylere çok takılıyorum. Böyle entryler beni fiziken ve ruhen yoruyor.
  #111252 Sabbracadabra | 4 ay önce - düzeltme: 4 ay önce
   
 17. 42
  Cinsiyettir. Erkekten farkı, gonozomlarında bulunan iki tane x'tir.
  Erkeklerden daha üstün veya daha aşağı değildir.
  Aynı işi yapıp, Erkeklerden daha çok maaş almamalıdır, veya daha az.

  türkiye'de kadın nedir?

  Giydiği kıyafet yüzünden tecavüze uğrayıp, yinede suçlu bulunan,
  Gece 2'de orada ne işi varmış denilen,
  öldürülse bile hala arkasından atılıp tutulan insanlardır kadınlar. Nice örnekler var sayfalara sığmayan.


  2018 Ağustos ayında erkekler tarafından öldürülen 41 insanın cinsiyetidir kadın!

  Kadınlar Ayrıcalık değil, eşitlik ister! Kimse mükemmel değildir. Her kesimin iyisi de vardır, kötüsü de. Yani Eğer Çevrenizde eşitlik yerine ayrıcalık isteyen kadınlar varsa, bundan dolayı yakınmaya hakkınız yoktur. Çünkü onları oraya siz koymuşsunuz demektir.
  #111796 wtf | 4 ay önce
   
 18. 43
  Erişkin dişi insan, hatun, hatun kişi, zen.

  Örnek kullanım: Yanlarında, kendileriyle ahbaplık edecek dostlar, hizmetlerine koşacak kadınlar veya erkekler görmek isterler. (A. Ş. Hisar)
  #111921 tdk | 4 ay önce
   
 19. 44
  Analık veya ev yönetimi bakımından gereken erdemleri, becerileri olan.
  #111922 tdk | 4 ay önce
   
 20. 45
  Hizmetçi bayan.
  #111923 tdk | 4 ay önce
   
 21. 46
  Bayan.
  #111924 tdk | 4 ay önce
   
 22. 47
  erkeklerden daha mutlu olduklarını, çok daha kolay mutlu olabildiklerini düşünüyorum kadınların. asıl sorunları, duygu geçişlerinin yüksek olması. hayatlarını negatif etkileyen bir şey olduğunda, tıpkı sis gibi, topraklarında her şeyi görünmez ve nemli olıyor. fakat sisin dağılması uzun sürmüyor ve kadınlar için o gamsız, rahat dünyalarına dönüş başlıyor. çoğu kadın, küçük yaşlarından itibaren sorumuluk duygusundan uzak yetiştirildiği için, eğlenebilse de eğlenemese de eğlence odaklı yetişiyor. bu yüzden eğlenmeye veya eğleniyor görünmeye çok önem veriyorlar. erkekler de durum biraz daha farklı, erkeklerde sorumsuz yetişiyor, fakat belli bir yaştan sonra omuzlarına yüklenen sorumlulukları kaldıracak karakteri zamanında kazanamadıkları için yavşaklaşıyorlar.
  #114542 martineden | 3 ay önce - düzeltme: 3 ay önce
   
 23. 48
  kadın...

  ülkemde adı olmayan,

  hepimize can veren varlık.

  erkeklerin de ana rahmine düştükten sonraki tek cinsi...

  neden bu kadar hor görülüyor, neden öldürülüyor, neden şiddete maruz bırakılıyor?

  hiç anlayamadım,
  bir kadına el kaldıracak kadar aciz hemcinslerimi?

  duvarı yumruklarım, elimi kırarım da vurmam bir kadına!

  erkekliği, malafattan ibaret zanneden zımbırtı hıyar hemcinslerime sözüm...

  erkeklik bilekte değil ; erkeklik yürektedir.
  erkeklik kadına şiddet değil, kadının yaralarını sarabilmektedir.

  zeki kadınlar ile baş edemeyenler, onları şiddetle alt etmeye çalışıyor.

  lanet gelsin hepinize!!!

  kadına şiddete hayır!!!!

  #115438 opethian | 3 ay önce
   
 24. 49
  insan hayvanının dişi olanı.
  #116824 maraz | 2 ay önce
   
 25. 50
  "KADIN İLE ERKEK EŞİT OLAMAZ; FITRATA AYKIRI"

  "KIZ MIDIR, KADIN MIDIR BİLEMEM"

  "İşsizlik oranı niye artıyor biliyor musunuz? Çünkü kriz dönemlerinde daha çok iş aranıyor. Özellikle kadınlar arasında kriz döneminde işgücüne katılım oranı daha artıyor"

  "Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün, günahı ne? anası ölsün öyleyse"
  "EVDEKİ İŞLER YETMİYOR MU?"

  "Her çalışan kadın, gözü doymamış erkek demektir. Bir kadın çalışmayı tercih ederek fuhuşa hazırlık yapmış olur"

  "Kadınsa o da iffetli olacak. Mahrem namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak, bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak"

  "Kadının fıtratında erkeğe köle olmak var"

  "Tecavüzcü kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masumdur"

  "Hamile kadınların sokakta gezmesi doğru değil"

  "Annelerin, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir"

  "Türk hanımları evinin süsüdür, erkeğinin şerefidir, Batı kadınları maalesef ezilmektedir"

  Gibi hezeyanların muhatabıdır kadın. Çünkü Kadından korkuyorlar. Sindirmek, susturmak istiyorlar. En çok kadının öğrenmesini engellemek istiyorlar. O yüzden küçücük kız çocuklarını okutmuyorlar. Bir mal gibi satıp, evlendiriyorlar. Ve buna kadınlar bile ses çıkarmıyor, çıkaramıyor. ünzile

  En az zihniyetiniz kadar iğrenç ve çirkinsiniz.
  #117936 wtf | 2 ay önce