1. 1
  her seferinde bana yeni maceralar yaşatan eylem. valla bak. du anlatayım.

  bir kere hemen hemen aldığın her şey yanlış çıkabilir mi bir firmadan? vallahi çıkıyor.

  ilk olarak bir gardırop ve kitaplık almıştım. eve nakliye olarak getirecekler. ürünleri bir açtık kitaplık yerine sadece iki adet kapak getirmişler. evet.

  diğerinin kuruluma başladıktan sonra gördük ki gardırobun yan tarafına gelecek parça boydan boya çizik. aradım müsteri hizmetlerini. durumu anlattım. yanlış gelen ürünü değiştireceklerini hasarlı ürünün de yenisini göndereceklerini söylediler.

  yaklaşık iki hafta sonra hasarlı ürünü aldılar gittiler. ama bana gelen giden bir şey yok.

  sonra tekrar aradım, bu sefer dediler ki biz bu ürünü değiştiremeyiz. telefonda ettiğim kavga kesmedi, satın aldığım mağazaya gittim. benden ürünü aldıklarına dair belge kayıp. peki ürün nerede diyorum, depoya bakıyorlar 8 kapaklı koca gardırop da kayıp.

  sonunda mahkemelik olduk. bu sefer "bizim için müşteri memnuniyeti önemli kalp paranızı verelim" demeye başladılar. bir ton uğraş sonunda paramı aldım, bir daha koçtaş'tan bir şey almaya da tövbe ettim.
  #118617 tepelerin kocakarisi | 9 ay önce (  9 ay önce)
   
 2. 2
  ilk alışverişin üzerinden bir kaç sene geçti, sprey boya almam gerekiyor. bulunduğum muhitte de en çok seçenek orada. dedim boyada da sorun çıkacak hali yok. dolapların üzerine yazmışlar "sprey boyalar kapaklarının rengindedir" diye. fildişi kapaklı olan sprey boyayı aldım ama koçtaş'a güvenmediğim için kodunu v.s kontrol ettim, etiketini okudum, fildişi rengi olduğuna eminiz. eve gittim eski ayakkabılığı boyamak için hazırlıkları yaptım, etrafı kapladım gazeteyle, boyayı püskürtmemle ahşap ayakkabılığın üzerinde cami yeşili kocaman bir yuvarlak oluştu!

  camii yeşili. evet.

  #118618 tepelerin kocakarisi | 9 ay önce (  9 ay önce)
   
 3. 3
  allahın hakkı üçtür deyip en son internet mağazasından iki boy halı aldım. sipariş kısmında iki gün içinde kargoya verileceği belirtiliyordu. neyse ürünü aldım, bekliyorum aradan iki haftaya yakın zaman geçti ve internet sitesinde ürünün durumu hala "kargoya verilmesi bekleniyor" şeklinde görünüyor. müşteri hizmetlerini aradım, tedarikçiye ulaşamadılar ve ürünün kargoya verilmedi göründüğünü doğruladılar. bu durumda satışı iptal etmelerini istedim ve iptal etme işlemini başlattıklarını belirterek telefonu kapattılar. tam on dakika sonra kapı çaldı ve bir de ne göreyim? kucağında halılarla kargo görevlisi!

  tekrar müşteri hizmetlerini aradım, ürünün geldiğini, teslim aldığımı ve paranın tarafıma yatırılmamasını ilettim. karşılıklı okeyleştik, sevgiler, saygılar, telefonu kapattık. ama tabii ki koçtaşla hiç bir şeyin bu kadar basit olmayacağını şimdiye kadar öğrenmem gerekiyordu.

  yaklaşık iki hafta sonra koçtaş müşteri hizmetlerinden bir telefon daha geldi. meğersem parayı bana geri aktarmışlar. ulan istesem yapmazlar! neyse. çocuk dedi ki bize tekrar ürünün bedelini göndermeniz gerekiyor. e iyi dedim göndereyim ancak tabii internet sitesinde satış tamamlandı gözüktüğü için ödeme yapamıyorum. geri aradım müşteri hizmetlerini, çocuk o zaman yeni bir sipariş açayım, size sipariş kodunu vereyim, o kod üzerinden havale yapın dedi. tamam dedim parayı gönderdim. bitti.

  daha doğrusu ben bitti sanıyorum.

  bi onbeş gün sonra telefonumu bilmediğim bir numara aradı. dedi ki kargonuz var ama evde yoktunuz. e hiç bir şey almadım. dedim "kargo beklemiyorum ben, nereden gelmiş, ne gelmiş?" çocuk demesin mi "valla hanfendi halı gibi bir şeydi, normalde yasak ama tekrar uğraşmayın, çok ağırdı, o yüzden komşunuza teslim ettim".

  ben artık koçtaş müşteri hizmetlerini hızlı aramada 1 numaraya ekliyorum. arıyorum kendilerini, karşıma bir kızcağız çıkıyor, durumu anlatıyorum, siz diyorum sanırım diyorum bana tekrar ürün göndermişsiniz diyorum. kız sistemi kontrol ediyor diyor ki yok "ürünün kargoya teslim edilmesi gerekiyor", olayı baştan bir daha anlatıyorum, diyorum siz şapşikler havale yapayım diye açtığınız siparişi kapatmamışsınız, az önce kargo şirketi aradı ürün bana tekrar yollanmış. kız bir saniye diyip beni beklemeye alıyor. uzunca bir süre bekledikten sonra neşeli bir ses tonu ile; "tamam hanfendi, siparişi iptal ettim size ürün gelmeyecek" diyor.

  "........................."

  uzunca bir sessizlikten sonra "teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz, iyi günleeer" diyip telefonu kapatıyorum.

  #118619 tepelerin kocakarisi | 9 ay önce (  9 ay önce)
   
 4. 4

  iki hafta sonra (sanırım koçtaş'ta her şey iki haftalık aralıkla yapılıyor.) telefona bakıyorum arayan koçtaş (kalp)

  arayan çocuk sistemsel! bir hatadan ürünlerin tekrar yollandığını söylüyor. tamam diyorum gelip alın evden. biz diyor gelemiyoruz diyor siz kargoya verebilir misiniz diyor.

  eheheheh bebeyim yhaaaa çok şakacısın diyip kapatıyorum telefonu.

  aylar geçti ses seda yok.

  şimdi evde o kadar halı ile ne yapacağımı düşünüyorum.

  not: hepsini okuyanlara koçtaş'tan kapı altı izolasyon köpüğü göndericem
  #118620 tepelerin kocakarisi | 9 ay önce (  9 ay önce)