1. 34
  Orta çağ el yazmalarından ilginç görüntülerin paylaşıldığı bir hesap.


  www.instagram.com/...

  Düzeltme: link
  #103885 seanachie | 10 ay önce
   
 2. 44
  Edit: olay geliştirme ve test aşamasındaymış, henüz değil ama yolda.

  gönderilerin beğenilme sayılarını gizliye almış platform. pilot hesaplarda mı, tüm dünyada mı bilmiyorum. artık ziyaretçiler kaç beğeni aldığını göremeyecek.

  amaç beğeni için saçmalayanların önünün kesilmesi ve daha önemlisi, bir hesabı takip ederken, gönderiye bakarken daha önce kaç kişinin beğendiğinin etkisinde kalınmaması.

  beğeni için yaşayanlar bir nebze başkalarının, çoğunluğun, kaç kişinin ne dediğini umursamayı bırakırlar. "like" satan firmaların da önü kesilir.

  diğer yandan bir şeffaflık problemi, ipleri instagramın eline veren bir yönü de var. mesela son dönemde büyük kavga kopartan, sansür üzerine sansür yiyen kaçak göç karşıtı hesapların gönderileri ya da yorumları sürekli aşağıda kalıyor. bunun politik bir müdehale mi, gerçekten kullanıcıların tercihi mi olduğunu anlamak zorlaşacak.

  #143468 son kurtadam | 2 hafta önce
   
 3. 35
  kullanım amacını blaise pascal yüzyıllar öncesinden açıklamıştır:

  "hiç söz etmeyecek olsak denizler üzerinde seyahat etmezdik; başkalarına anlatma umudu olmasa, sırf görmenin zevki için böyle bir yolculuğa asla çıkmazdık."
   
 4. 21
  fotoğraf makinesi ve lens üreticileri lobisinin icadıdır.

  ülkemizde en son bu tür oyunlar deviantart ile oynanmıştı.

  sanattan anladığı tek şey fotoğraf çekmek olan bir nesil yetiştiriyor...
  #63651 touma seguchi | 1 yıl önce
   
 5. 26
  2 senelik facebook hesabımda sadece vodafone park'ta çektiğim bir fotoğraf ve profil fotoğrafım dışında fotoğraf olmamasına rağmen gittim bu siteden hesap açtım. neden açtım bilmiyorum. kendi fotoğrafını paylaşmak zaten aşırı saçma geliyor, hadi onu geçtim gezgin olmayıp, veya buna benzer bir iş yapmayıp dağı taşı çekip atmak da ayrı bir saçma geliyor. en mantıklısı geri kapatmak galiba.
  #77927 kerem | 1 yıl önce
   
 6. 28
  2 yıl kadar uzaklarda yaşadıktan sonra döndüğümde toplumun her kesiminden ve her yaştan kitlelerin facebook yerine bunu kullanmaya başladığını görüp şaşırdığım uygulama. toplu taşımada, sokakta, kafede, akla gelebilecek her yerde insanlar kafalarını telefonlarından kaldırmadan instagram fotoğraflarını layklıyor, yorum yazıyor, selfi çekip paylaşıyor, yemeğinin en enfes açılardan fotoğrafını çekip kendisini layklamayanı takip etmeyi bırakıyor, kahvesini soğutup okuduğu en artistik kapağa sahip kitabını bütün dünyaya duyuruyor. evet daha öncesinde de kullanan insanlar vardı ama, bakkal mehmet amca, karşı apartmandaki polis bilmemkim, otobüste önde oturan yaşlı teyze, el kadar anaokulu bebesi bu yelpazenin içinde değildi...

  geçen akşam babamla bir konu hakkında konuşurken, "paylaştım ya instagram'da görmedin mi?" dedi. görmedim dedim. "nasıl görmezsin, internetin başında ne yapıyorsun sen?" dedi. cevap vermedim. paylaştıkları her şeyi anında herkesin gördüğü düşüncesinde zira. aynı baba bundan birkaç yıl önce farmville'de kendisine tavuk göndermediğim için bana küsmüştü bir de.

  evet benim de bir instagram hesabım vardı, bir olay neticesinde yaklaşık 2,5 yıl önce kullanmayı bıraktım. hala duruyor, insanlar heşteg kullanmayı reddettiğim fotoğraflarımı layklamadığı için de kimseler bilmiyor.

  sosyal medya kitlesel uyuşturucuların yeni versiyonlarından yalnızca bir tanesidir demiş miydim?

  #88088 the fool | 1 yıl önce
   
 7. 29
  scontent.fbtz1-3.fna.fbcdn.net/...
  #91473 kerem | 1 yıl önce
   
 8. 22
  ürün resimleri de paylaşılan telefon uygulaması. bu ürünler satılıyor da.
  hatta zaman zaman satıcılara fazla güvenen kişiler hangi beden almalıyım diye düşünürken kıyafetsiz resimlerini bile paylaşabiliyor. resmi paylaşan kapalı kadın, satıcı erkek ama alıcı bunun farkında değil. *
  #63987 canarslan12 | 1 yıl önce
   
 9. 25
  bir arkadaşım buraya story atmak için otobanda araba sürerken gaza basmış maksat ibreyi ve yolu çekip hava atmak. tabi hem kamerada çekim yapıp hem o hızda araç kullanmak zor olduğundan hakimiyeti kaybetmiş zar zor toplamış direksiyonu. herifçioğluna ağlasam mı gülsem mi bilemedim, instagram'da şekil yapayım derken canından olacaktı belki de.
  #75861 endingcredits | 1 yıl önce
   
 10. 30
  bazı insanlar istisnasız her gün araba kullanırken müzik eşliğinde story atıyor bu uygulamada. lan yenibosna'da trafikte sıkışmışsın neyin storysini atıyorsun hayret bir şey. şöyle turistik güzel bir yolda çekim yapıp atsan göze hoş gelse eyvallah diyeceğim ama her gün eve giderken işe giderken araba sürüşünü çekip yayınlamanın ne anlamı var anlamıyorum amk.
  #91567 endingcredits | 1 yıl önce
   
 11. 32
  Hikaye kısmına gelen yeni özelliğin "bana soru sor" olduğu uygulama. Dünyanın en boktan ve en gerekli güncellemesi aynen kardeşim. Ask.fm mi lan bu "Bana soru sor" ne ?
  salak salak hemen atlayanlar da var.
  soruyorum kardeşim seni benden başka ...oldu mu?
  Sordum soruyu soktum boruyu
   
 12. 36
  Zenginseniz ve sevgiliniz varsa mükemmel hayatınızı göstermek için seçebileceğiniz en uygun platform burasıdır.
  #106221 itsmeasli | 9 ay önce
   
 13. 42
  Günümüzde belki de hiçbir vasfı olmayan insanların, egolarını tatmin etmek için kullandığı ve haliyle artık vasatlaşmıs uygulama.
  Geçenlerde oda arkadaşımın hadi makyaj yapıp duvarda foto çekelim atarız demesiyle kendinden epey soğuttu beni, çift sütyen takıp sizi kandırıyorlar beyler, kanmayın bunlara.
   
 14. 7
  İnsanın kendi kendini pazarlamasına denir.
   
 15. 9
  sadece pazarlama değil o başka bir şey. canlı yayın özelliği gelmiş uygulama. herif açtı abi kamerayı yemek yedi, evet düz yemek yedi.
  #36154 idealistkuzu | 2 yıl önce
   
 16. 20
  günümüz görgüsüzlüğünün bir numaralı adresi. çok da iyi hesaplar olduğunu biliyoruz ama şu an görgüsüzlükle anılan mobil uygulama. gerçek fotoğraf severler ise flickr, 500px gibi siteleri tercih etmekte.
  #63192 kerem | 1 yıl önce
   
 17. 23
  artık twitter'daki gibi "sessize al" seçeneğini getirmesi gerek uygulama.

  bir arkadaşım var, kendisi sevdiğim biri ama abuk subuk fotoğraflar atıyor. bir kere takibi kaldırmıştım üzülmüştü. ben de emrivaki olarak kendisi yeniden takip etmiştim.

  geçen haftalarda evlendi bu arkadaşım ve bugün kocasıyla yatakta çektiği bir fotoğrafı paylaşmış.

  takibi bıraksam ayrı dert, bırakmasam ayrı dert...

  ne pis kullanıcıları varmış...
  #65957 touma seguchi | 1 yıl önce
   
 18. 24
  bu sitede vakit geçirdiğim zaman vaktimi boşa harcıyormuşum gibi hissediyorum.
  #67202 cera | 1 yıl önce
   
 19. 27
  İnstagramın hayatımıza girmesi ile her haneden en az 1 tane blogger, modacı, fotoğrafçı çıkabileceğini öğrenmiş olduk. Herkes modacı, sanatçı, komedyen, bloggermış meğer haberimiz yokmuş.
  #79824 oblivion | 1 yıl önce
   
 20. 33
  bir instagram hesabım var ama instagramda ben yokum. görüp paylaşmak istediklerim var yalnızca.

  bir de sözlüğümüz var orda.
  www.instagram.com/...
  #101202 laedri | 10 ay önce
   
 21. 37
  Aktif olduğum ve sevdiğim bir mecra.
  Yararı/ zararı Aslında neyi nasıl kullandığımızla alakalı. Belki bilindik bir şey yazdım ama cidden öyle. Ayrıca bilgi sadece dilsel ve işitsel yollarla alınan bir olgu değil. Görsel algısı gelişmiş bir insan, instagramın eğitsel taraflarından beslenebilir. İnstagramın bu yönden bazı kesimlere faydası kesinlikle var. O yüzden seviyorum.

  #106232 eftalya | 9 ay önce
   
 22. 40
  33 yaşındayım ancak 1-2 ay kadar önce hayatımda ilk kez dahil olduğum sosyal medya uygulaması. paylaşımlardan anladığım kadarıyla, herkes milyonlar kazanıyor. herkes lüks içerisinde yüzüyor. herkes en iyi evlerde oturuyor. en iyi arabalara biniyor. açıkçası tanıdığım insanlar türkiye'de mi yaşıyor yoksa ingiltere'de mi yaşıyor anlamıyorum. her sabah 6'da kalkıp itiş kakış metrobüse binip, asgari ücrete günde 8-9 saat çalışanlar bunlar değil sanki. özellikle de kadınlar kendilerinin, her anını paylaşmak zorunda hissediyorlar galiba.
  #121501 bir basina | 4 ay önce
   
 23. 41
  ilk hesabımı henüz çok az türk'ün hesabının bulunduğu 2008 yılında açtım. hemen hemen ''0'' post ve ''0'' takipçiyle bana eğlenceli gelen hesapları takip ediyordum.

  sosyal hayatımda tanıştığım instagram'ımı soran insanlara hesabımın olduğunu ama bir şey atmadığımı söylediğim bir kaç hesabım oldu bu süreçte.

  son 2-3 yıldır yani görsel günlük olarak görmeye başladığımdan beriyse aktif olarak kullanıyorum. bununla iç içe geçmiş bir şekilde telefon hafızalarının ve ücretsiz bulutların kapasitelerinin sınırlılığı, harici disklerin ömürlerinin kısalığı da göz önüne alındığında fotoğraflarımızı saklamak, saklayabilmek adına ig ve benzerleri eşsiz platformlar.

   
 24. 2
  gösteriş budalası insanların araba, pahalı eşya ve -en irrite olarak- yemek resmi paylaştığı sosyal platform.
  #4951 thedirector | 3 yıl önce
   
 25. 15
  windows store uygulaması ile windows 8+ bilgisayarlardan paylaşım yapılabilen uygulama.
  #62920 canarslan12 | 2 yıl önce
   
. . .