1. 7
  Emeklilikte yaşa takılanlar önergesi görüşülsün diye evet oyu verirken önerge görüşüldükten sonra reddettiler. Açıklama da şu şehit kanlarıyla beslenen pkk ile aynı safta olamazlarmış. Ulan söz konusu milletvekili maaşı olunca nasıl kuzu kuzu oy veriyorsunuz. Bagajı açıyorsun stepne yok sanıyorsun ama bir bakıyorsun altta bölmede duruyor. Seçim vaadi diye bunu öne sürüyorlardı. Ha çıkmasın, eyt bekleyip bunlara oy verenler beter olsunlar. yine söylüyorum banane.
   
 2. 4
  Seçimlerde kendi cumhurbaşkanı adayını çıkarmayarak akp'nin adayını destekleme kararı almış olan aşırı milliyetçi(!) parti.
  #97613 petra von kant | 1 yıl önce
   
 3. 13
  islamik motifler başta olmak üzere, islam dünyasının kullandığı eşyalarda, basın yayın unsurlarında uygulanan sübliminal mesajlara, kısaca haç işareti başta olmak üzere birçok diğer din figürlerine karşı kanun teklifi veren stepne siyasi parti.

  www.birgun.net/...

  ülke ekonomik olarak ölüyor, politik olarak ağır yaralı, adalet, özgürlük zaten sıkıntılı, demokrasi desen daha geçenlerde darbe aldı, bunlar da milletle t**ak geçer gibi... nelerle uğraşıyorlar... ya sabır...

   
 4. 5
  7 haziran seçimlerinde, hiç bir koalisyonun içerisinde yer almayacağını bildirerek, akpnin saltanatına son verme fırsatını göz göre göre geri tepen siyasi parti. türkeşten sonra ne yazık ki asla kendi milliyetçi kimliğinde olamamıştır. türkiyenin en büyük genç yapılanmasına sahipler. o ülkü ocaklarındaki genç beyinleri değerlendirselerdi, çok başka bir yerdeydi türkiye. nato kafa, nato mermer : bestofbahceli
  #97624 mangetsu | 1 yıl önce
   
 5. 10
  üyeleri insan kaçakçılığı yapan parti.

  odatv.com/...

  zaten ruzi nazar'ın desteğiyle kurulan partiden de pek milliyetçilik yapması beklenemezdi.
   
 6. 14
  milliyetçilik adı altında terörün bitmesini hiçbir zaman istemeyeceğini düşündüğüm partidir, şöyle ki; terörü kökünü kazıyacağız çığırtkanlığı dışında herhangi bir faaliyeti yoktur, olmamıştır (iktidara omuz vermek dışında) bundan dolayı terörünü bitmesi bir nevi kendi sonlarını getireceği kanaatindeyim. kendilerini mi düşünüyor onlar! vatan sevdası bu bilmezsin! diyenler olabilir fakat kendilerini düşündükleri açıktır. sinan oğan gibi bir bireyi hiç uğruna harcadılar, parti içerisinde seçime gidilmemesi adına çok saygı duymadığım şahıslar tarafından kollanarak engel olunmuştur çok yakın geçmişte. son dönemde de bebek katilleriyle ikili diyaloğa gireceği konusundaki söylemler, dumanın yoktan yere gelmediğinin kanıtıdır herhalde.
  #145920 sekertv | 2 ay önce
   
 7. 1
  hala, neden bir türlü evrilip ulumadıklarını anlayamadığım kişilerden oluşan siyasi parti.
  #33301 no pasaran | 2 yıl önce
   
 8. 2
  "MHP'yi anlamak çok zor. Anlatmak daha zor. Yorumlamak ise imkansız"
  devlet bahçeli
  #36148 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 2 yıl önce
   
 9. 12
  Ne milliyetciligi vardir, ne hareketi, ne de partisi...
  Insan uzuluyor. Sevsen de sevmesen de turkes zamaninda bir davasi vardi. Saygi duyulan bir kimligi vardi. Simdi bir kisinin hezeyanlarina dusunmeden destek olan garip bir topluluga donustu.

  Dön baba dönelim
   
 10. 16
  taşra milliyetçiliğinin temsil edildiği partidir. ne kadar yabancısı olsam da ülkücü (ve daha genel anlamda muhafazkar) gelenekten gelen pek cok değerli siyasetçi, fikir adamı ve akademisyen olduğunu düşünüyorum. ancak mhp'nin bugun temsil ettiği ve tabanının benimsediği fikirler ahmaklığa varan bir sığlıktadır.
  akp ile birlikte bu partinin taşıyıcılığını yaptığı zihniyetin yansımalarını yazıyorum, eklemeler yapilabilir:
  -osmanlıya hastalıklı bir özlem duyar, osmanlı torunu olduğunu iddia eder, (bunu osmanlı zamanında söyleseydi devleti aliyenin otoritesine meydan okumaktan kellesi alınırdı. ama bilmez.)
  - bayrağa tapar (bayrağın değil temsil ettiği -tam bağımsızlık, millet olma bilinci gibi-degerlerin önemli olduğunu bilmez, bir yandan da ulusal ekonomiyi uluslararası sermayeye peşkeş çeken, analar ağlamasın yalanıyla pkkyla müzakere eden, meydanlarda aponun bildirilerini okutan, milleti karşı kutuplara ayırıp birbirine düşüren, ırak işgalinde amerikan askerlerine dua ettiğini söyleyen bop eş başkanına bayılır)
  -hırant dink öldürüldüğünde ermeniyi öldürenin eline sağlık der (hrant dink'in kac yazisini okudugunu sorarsin cevap veremez, çünkü onun için önemli olan bir ermeninin öldürülmesidir.)
  -dunyayı gizli güçlerin yönettiğine inanır, kalın kafasının almadığı herşeyi dış güçlere fatura eder.
  -sorunların ve olayların kökenine inemez sadece idam diye bağırır.
  -siyaset konuşurken en çok kullandığı kelimeler, amariga, dış güçler, vatan hainleri, ajan, büyük resim ve derin devlettir.
  önemli not: eğer bu düşünceleri benimsemeyen tek bir mhp li veya akpli varsa ondan da özür diler, onu tenzih ederim.

  #145981 little thirty | 2 ay önce
   
 11. 17
  tbmm'de olmaması gereken partilerden sadece birisi.

  bu partinin geçmişi karanlıklarla doludur, zamanında destekçileri çeşitli katliamlarda (çorum, maraş, bahçelievler, beyazıt) rol almıştır. aynı zamanda şimdilerde yaptığı gibi adalet partisine stepnelik yapmıştır iki milliyetçi cephe hükümetiyle.

  şimdi ise bu görevini adalet ve kalkınma partisine karşı ifa etmektedir. onca merkez sağ partisi varken halkımızın mhp'yi hala meclise sokması trajikomiktir.
  #150739 diogenes | 4 hafta önce
   
. . .