1. 13
  islamik motifler başta olmak üzere, islam dünyasının kullandığı eşyalarda, basın yayın unsurlarında uygulanan sübliminal mesajlara, kısaca haç işareti başta olmak üzere birçok diğer din figürlerine karşı kanun teklifi veren stepne siyasi parti.

  www.birgun.net/...

  ülke ekonomik olarak ölüyor, politik olarak ağır yaralı, adalet, özgürlük zaten sıkıntılı, demokrasi desen daha geçenlerde darbe aldı, bunlar da milletle t**ak geçer gibi... nelerle uğraşıyorlar... ya sabır...

  #145914 benjalin frankmin | 4 gün önce (  4 gün önce)
   
 2. 14
  milliyetçilik adı altında terörün bitmesini hiçbir zaman istemeyeceğini düşündüğüm partidir, şöyle ki; terörü kökünü kazıyacağız çığırtkanlığı dışında herhangi bir faaliyeti yoktur, olmamıştır (iktidara omuz vermek dışında) bundan dolayı terörünü bitmesi bir nevi kendi sonlarını getireceği kanaatindeyim. kendilerini mi düşünüyor onlar! vatan sevdası bu bilmezsin! diyenler olabilir fakat kendilerini düşündükleri açıktır. sinan oğan gibi bir bireyi hiç uğruna harcadılar, parti içerisinde seçime gidilmemesi adına çok saygı duymadığım şahıslar tarafından kollanarak engel olunmuştur çok yakın geçmişte. son dönemde de bebek katilleriyle ikili diyaloğa gireceği konusundaki söylemler, dumanın yoktan yere gelmediğinin kanıtıdır herhalde.
  #145920 sekertv | 4 gün önce
   
 3. 15
  Hiçbir zaman iktidar olamasa da kurulduğu günden bu yana bir şekilde iktidarları dizayn etme, iktidarların gemini eline alma amacıyla kurulmuş olduğunu düşündüğüm siyasi bir partidir. Çok düşük oranlardayken bile ülke siyasetinde her zaman söz hakkına sahip olmuşlardır.

  Birçok siyasi parti birbiriyle mesafeli durabilir ama söz konusu parti, her zaman beklenmedik bir şekilde kendisine zıt gözüken bir parti ile ortak planlar yapma çabasına girebilir. Bu durum, günümüz siyasetinin dışında düşünülmesi gereken bir durumdur. Siyasetten ziyade devlet (bahçeliyi kast etmiyorum) partisi vasfındadır. yani günahıyla sevabıyla her şeyin yaşandığı ama halkın hiçbir zaman görmeyeceği, göremeyeceği yasal bir platform gibi.
  #145977 iskiski | 4 gün önce
   
 4. 16
  taşra milliyetçiliğinin temsil edildiği partidir. ne kadar yabancısı olsam da ülkücü (ve daha genel anlamda muhafazkar) gelenekten gelen pek cok değerli siyasetçi, fikir adamı ve akademisyen olduğunu düşünüyorum. ancak mhp'nin bugun temsil ettiği ve tabanının benimsediği fikirler ahmaklığa varan bir sığlıktadır.
  akp ile birlikte bu partinin taşıyıcılığını yaptığı zihniyetin yansımalarını yazıyorum, eklemeler yapilabilir:
  -osmanlıya hastalıklı bir özlem duyar, osmanlı torunu olduğunu iddia eder, (bunu osmanlı zamanında söyleseydi devleti aliyenin otoritesine meydan okumaktan kellesi alınırdı. ama bilmez.)
  - bayrağa tapar (bayrağın değil temsil ettiği -tam bağımsızlık, millet olma bilinci gibi-degerlerin önemli olduğunu bilmez, bir yandan da ulusal ekonomiyi uluslararası sermayeye peşkeş çeken, analar ağlamasın yalanıyla pkkyla müzakere eden, meydanlarda aponun bildirilerini okutan, milleti karşı kutuplara ayırıp birbirine düşüren, ırak işgalinde amerikan askerlerine dua ettiğini söyleyen bop eş başkanına bayılır)
  -hırant dink öldürüldüğünde ermeniyi öldürenin eline sağlık der (hrant dink'in kac yazisini okudugunu sorarsin cevap veremez, çünkü onun için önemli olan bir ermeninin öldürülmesidir.)
  -dunyayı gizli güçlerin yönettiğine inanır, kalın kafasının almadığı herşeyi dış güçlere fatura eder.
  -sorunların ve olayların kökenine inemez sadece idam diye bağırır.
  -siyaset konuşurken en çok kullandığı kelimeler, amariga, dış güçler, vatan hainleri, ajan, büyük resim ve derin devlettir.
  önemli not: eğer bu düşünceleri benimsemeyen tek bir mhp li veya akpli varsa ondan da özür diler, onu tenzih ederim.

  #145981 little thirty | 4 gün önce (  4 gün önce)
   
. . .