1. 283
  Biliyorum, mümkün değil ama üye olunmadan önce iq testi yapılsın. Bazıları katlanılacak gibi değil çünkü.
  #158949 bulamadimbirnick | 2 hafta önce
   
 2. 282
  Herhangi bir kategori aratıldığında, o kategoriye ait tüm bilgilerin çıktığı bölüm var ya, işte orası gözüme çok düzensiz göründü. Biraz düzene ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

  Ekran Alıntısı 1
  Ekran Alıntısı 2

  İlk olarak, 1. ekran alıntısında görüldüğü üzre, kategori sahibinin avatarı, "sahibi: kokosh" yazısıyla birleşmiş ve kötü bir görüntü oluşmuş. Bunun için önerim, "sahibi: kokosh" yazısının, "fizik terimi kategorisi" yazısına ortalanması.

  "Peki 2. ekran alıntısı ne alâka?"

  Şu alâka, avatar farklılığı durumunda nasıl bir şey olacağını anlatmak istedim. Meselâ, iki avatarın da boyutları eşitken nasıl olur da biri daha fazla yer kaplar? Onu da hemen izah edeyim: İlk avatarda bir arka plân var iken, ikinci avatarın arka plânı saydam; bundan dolayı da ilki daha fazla yer kaplıyor.

  İkinci olarak, sağ taraftaki yazılar. Onlar da hayli düzensiz görünüyor. Bu önerim ise şöyle: "SON 1 HAFTA", "SON 24 SAAT"in altına alınır; "SON 1 AY" ile "TOPLAM" yer değiştirir ve "TOPLAM", "SON 1 AY"ın altına alınır.***
  #158885 4mifasol | 2 hafta önce
   
 3. 281
  mümkün mü bilmiyorum ama yazılan girdilerin okunma sayısını görebilsek hoş olurdu.
  açılan başlıkların okunma sayısını görebiliyoruz mesela.

  "heh, öğrendin, ne işine yarayacak?"
  insan kaç kişiye ulaştığını bilmek istiyor. yoksa oturur new microsoft word documet.doc 'a yazarım.
  di mi ama?

  ekleme: yorumlara da eksi oy verebilme özelliği isterük!
  #158763 maraz1 | 2 hafta önce (  2 hafta önce)
   
 4. 280
  seri eksileyenler ifşa edilsin, hatta eksi komple kaldırılsın, gayretli yazarlar küstürülmesin. bazen eksi yemek gerçekten üzüyor. geçenlerde bir suriyelinin öğle yemeği sırasında anlattığı gerçek ve acı bir olaydan bahseden bir girdi girmiştim. şeytan taşlar gibi taşladılar, günün en beğenilmeyeni oldu girdi. ulan dedim içimden bu eksileyenler acaba neyi eksiliyor. suriyeli mi sevmiyor? bana mı gıcık acaba? girdinin içeriği ve konusunu hiç konduramıyorum, çünkü sevdiklerini gaz bombası ile kaybeden ve duygulanan bir "insan"ın gerçek hikayesi vardı girdide.

  velhasılı kelam "eksi" kaldırılsın, zoruma gidiyor arkadaş. (bu entry de günün en beğenilmeyenine adaydır)
  #158738 somewhereoutthere | 2 hafta önce (  2 hafta önce)
   
 5. 279
  Kullanımı anlaşılır olabilir. Ciddiyim yazdığım şeyler nereye gidiyor. Vasatın altında bir yermiş gibi geldi bana ama dur bakalım.
   
 6. 278
  akrepnalan.com benzeri bir teması olması lazım.
  #158174 kerem | 3 hafta önce
   
 7. 277
  Nick değiştirme hakkı sınırsız
  olsun.

  #158101 eftalya | 3 hafta önce (  3 hafta önce)
   
 8. 276
  bir hediyeleşme ağı kurmak istiyorum. başlık açmadan önce buraya yazdım ki modlar uygun başlıkta yardımcı olsunlar. let the yazarlar arası hediyeleşme begin... (ilk hediye benden olacak, hediye seçimi göndericiye ait ve unisex olacaktır, amaç sadece kulzos yazar/mod bağlarını güçlendirmektir ilgili başlık konusunda yardım bekliyorum)
  #157905 somewhereoutthere | 3 hafta önce
   
 9. 275
  kulzos radyo sitesinin en alt tarafına (kulzos.com, kulzos dergi adında linklerin bulunduğu yer) yayın yapmak isteyenler için nasıl yayın yapılacağını gösteren bir sayfaya yönlendiren bir link konulması. yayın yapmak isteyenler kolayca oradaki linkten bilgi alabilirler.

  bir diğer önerim de kulzos radyo'daki dinleyenlerin birtakım üyelik işlemleriyle uğraşmadan herkesin rahatça sohbete katılabilmesi. sohbete girip yazamayan birileri illaki oluyor her zaman.

  bir de şu önerimi yeniliyorum: #82704
  #155297 hasbelkader | 2 ay önce (  2 ay önce)
   
 10. 274
  Mobilden siteye ziyaretçi girişte sol frame açılırken şöyle bir görünüm oluşuyor. Oluşan görünüm
  Ve karışık bisey oluyor.
  Bir de anasayfa diye bişey yok.
  Sözlüğün bir logosu yok. Googlede aratinca "k" harfi olarak gözüküyor sitenin yaninda. O da şöyle
  Site içerisinde bir logo yok.

  Edit: linkler düzenlendi.
  #155273 mental seyyah | 2 ay önce (  2 ay önce)
   
 11. 273
  ekşi sözlük tabanlı, daha doğrusu ekşi sözlük türevi olmasına rağmen her bir sözlük öğesine farklı farklı isim vermesi, farklı olmaya çalışması itici oluyor. nays oy, meh oy, olmamış oy vb.

  alışılagelmiş sözlük jargonundan ayrı kendi dilini, tarzını yaratmaya çalışıyorlar muhtemelen ama olmuyor, itici oluyor. klasik iyidir haci.
  #154743 jack nicholson | 2 ay önce (  2 ay önce)
   
 12. 272
  Kullanıcı adına tıkladın. Girdi'ye tıkladın. Sol tarafta son girdiler göründü. Oh mis. Yazarın son girdisine tıklıyorsun, o başlıkta daha önce yazdığı her şey dökülüyor. İtiraf başlığı vb gibi çok kez yazılan bir başlıksa son girdi için sayfalarca gitmen lazım. Hayır arkadaş, o son girdiyi istiyorum ben.
  O başlıkta daha bir sürü yazmışsa onu bana ayrıca söylersin.
  Önce beni tıkladığım yere ışınla, işimi göreyim, sonrasına bakarız...
  #154272 maraz1 | 2 ay önce
   
 13. 271
  sadece kulzos değil, radyo da uçuverdi. iki parça çaldım çalmadım. keşke uçmasaydı, keyfim kaçtı...

  birşeyler yapılırsa sevinirim.
  #154128 opethian | 2 ay önce
   
 14. 270
  sene olmuş 2019, uçan arabaların deneme sürüşleri başlamış, kulzos bir pazar akşamı üç saate yakın felç olabiliyor. bu can sıkıcı soruna çözüm bulunsun.
  #154125 laedri | 2 ay önce
   
 15. 269
  sözlükte herhangi bir linke, bağlantıya, başlığa vs. orta tıkla tıklayınca ya da ctrl ile birlikte tıklayınca yeni sekmede açması.
  #154123 maraz1 | 2 ay önce
   
 16. 268
  paylaşımlara konum da eklenebilsin. sonra arayıp duruyoz o deniz nerenin, bu plaj kimin. felan. falan değil. evet, felan.
  #154121 little wing | 2 ay önce
   
 17. 267
  Adayliktan yazarliga gecirmeden once su internette dolasanlardan dahi olsa bir zeka testi yapilsin, 90 alti puan alanlar yazar yapilmasin. Zira sozlukte primat cok.

  Ekleme: tam tahmin ettiğim gibi çıktı, testi geçmeyeceğini düşünenler döküldü hemen
  #154120 11001 | 2 ay önce (  2 ay önce)
   
 18. 266
  nsfw kullanımı zorunlu hale getirilsin. şimdi "e kişiye göre değişir" falan diye zorlama modernizm kasan çıkmasın rica ediyorum. çıplaklık, erotizm, işkence vs. içeren girileri belirleyecek kadar aklı selim olduğumuza inanıyorum.

  edit: vallahi aklı selim olduğumuza inanıyorum dedim ama ben bunu yazarken başka tartışmalar da varmış, paylaşılan bir hayvana/ insana işkence videosu nedeniyle yazmıştım. katı ahlakçı bir sansüre dönmesini istemem.
  #154076 son kurtadam | 2 ay önce (  2 ay önce)
   
 19. 265
  bazı içeriklere nsfw yerine “dikkat, şov yapıyorum!” ibaresi konsa daha güzel olur gibi.
   
 20. 264
  mesajlar bölümünde yazarların kullanıcı adının sol tarafında profil resmi olsa güzel olur. bir diğer husus da "yeni mesaj gönder" bölümünde açıklama kısmında "nick yazınız" yazısındaki "nick" kelimesi yerine "kullanıcı adı" ya da "yazar adı" olsa dil bütünlüğü açısından süper olur. ayrıca bu mesajlar bölümünün şu anki hâlini beğendim. ben buralardan çok uzaktayken tasarımı değişmiş, bi güzelleşmiş.
  #153736 hasbelkader | 2 ay önce
   
 21. 263
  "geceye bir şiir bırak" başlığı "geceye bir anket bırak" şeklinde düzenlensin. Zira tüm girdilerin kategorisi anket olarak belirlenmiş.

  Bu başlık altına yazılanlar ne kadar "anket"se artık?
  #152759 esinti | 2 ay önce
   
 22. 262
  mobil uygulama gelmesi hem aktiflik hem de ziyaret açısından uygun olur.
  #152385 geoit | 3 ay önce
   
 23. 261
  Bir kişiyi engellediğin zaman, o kişiye dair en ufak bir şeyi-bir güncellemeyi görmemen gerekir. Ne sol framede, ne "En'ler Listesi"nde, ne de başka bir yerde. Ancak Kulzos'ta öyle değil.

  En kısa süre içerisinde düzeltilmesini isterim.
  #152351 4mifasol | 3 ay önce
   
 24. 260
  kategori sahipleri listesi istatistiklerde ya da solda görünürse, insanları anket dışında şeyler yazıp -özellikle girisi az kategorilerde- tepeye oynama adına, giri döşemeye sevk edebilir.

  bi tuhaf cümle oldu. toparlayamadım.
  #152230 son kurtadam | 3 ay önce
   
 25. 259
  İos ve android için uygulaması yapılsa mesela. Nasıl fikir?
   
. . .