1. 5
  chuck adli dizide chuck bartowski'nin babasi stephen bartowski bu isimle gizli gorevdeydi yillarca.
  #33055 buyucu | 2 yıl önce
   
 2. 4
  master of puppets'da yer alan, enstrümantal, ne kadar zor duyulsa da yer yer basın, gitarların arkasında destan yazdığı bir parça. Bası rahatça duyabiliyor iseniz, işte o bölümlerde zaten destana tanık oluyorsunuz demektir. Hammet 'ta kendi yaratıcılığının tavanına vurmuş, krallığını ilan etmiştir bana göre bu şarkıda. Solosundan, ritmlerine her şey ile kusursuzdur ve aslında iyi ki de vokal yoktur dedirtmiş bir müzik ziyafetidir. Ride the lightning 'de karşılığı the call of ktulu'dur, lakin Orion melodik yapısıyla daha bir iyidir dinlerken. Hoş, o anda hangisini dinliyorsanız, onu daha çok seveceksinizdir, placebo etkisi budur herhalde Metallica 'nın.
  #33049 fly | 2 yıl önce
   
 3. 3
  metallica'nın ölen bass gitaristi cliff burton'un cenazesinde çalışanan enstrümental eser.
  orion, metallica'dan daha çok cliff burton'un kendi eseri şeklindedir. bu sebeple cliff burton master of orion olarak da anılır.
  #33048 the ancient one | 2 yıl önce
   
 4. 2
  Enstrümantal bir Metallica şarkısı

  youtu.be/...
  #31822 macro | 2 yıl önce
   
 5. 1
  Ünlü avcı ve dev. Euryale ve poseidon/gaia'nın oğlu. Sakız adası kralının kızı merope'ye aşık olan orion kral tarafından kör edilir. Daha sonra limni adasında karşılaştığı cedalion'un rehberliğinde güneşe, doğuya doğru gider. Ulaştığı yerde karşılaştığı helios gözlerini açar. Burada tanrıça eos'un da kalbini çalar.

  artemis orion'a aşık olur Fakat kardeşini kıskanan apollo'nun gönderdiği bir akrebin zehriyle orion ölür. Benzer bir hikayede ise apollon, orion'u denize atar ve artemis'e okçulukta meydan okur. Apollon, orion'un deniz içindeki başını hedef olarak gösterir. Artemis hedefi vurur ama sevdiği adamı vurduğunu öğrenince orion'u sadık köpeği sirius ile birlikte gökyüzü ile şereflendirir.

  bir mite göre ise orion, artemis ya da kendini artemis'e adayanlardan bir kadının ırzına geçmeye çalıştığı için artemis'in gönderdiği akrebin zehriyle ölür.

  (bkz: Orion takımyıldızı)
  #31807 seanachie | 2 yıl önce
   
. . .