kulzos yazarlarının itirafları

 1. 952
  Keloğlan keleşoğlan, yedikleri beleşoğlan şahsıma ait bir tarak yok.

  Yıllar var ki bir tarak sahibi olamadım, eksikliğini de hissetmedim.

  Fakat eve gelen misafir hissediyor. "Tarak var mı?" diye soran oluyor.

  E, neticede esnaf ruhlu adamız, talepleri boş çevirmek olmaz.

  Nacizane şöyle bir alternatif çözüm takdim Ediyorum:

  image.ibb.co/...

  Alın size atasözü gibi kıssadan hisse: kele misafir gelen, tarağını cebinde taşır.

  #98754 Keltox | 3 hafta önce - düzeltme: 3 hafta önce
   
 2. 953
  bugün yazdığım herkes bana cevap vermemeye yemin etmiş sanırım. bakmayacaksanız atın şu telefonu.
  (bu da tam ebeveyn tribi oldu, neyse) çok sinirliyim sözlük.
  #98924 paratoner | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 3. 954
  valla en son 3 sene önce ramazanlıkta afyon'daki sevgilimin evine iftara gitmistim, babası manisa'dan yürüyerek mi geldin orospbu evladı git coraplarını cıkar dedi. cıkardım, gittim kapı deliginden bakiyorum herkes mercimek corbamdan bi kasıp alıp kendi kasesine kattı.

  afyonlular cidden kötü insanlar.
  #99055 emrhyme | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 4. 955
  sanırım dünyanın heryerine aynı geyikler dönüyor hep...

  bir bitmedi iphone-android kavgası... hangisini seviyorsanız alın kullanın işte, ne kavga ediyorsunuz anlamadım ki...

  ben mesela iphone kullanıyorum ama iphone ve linux uyumsuzluğu beni isyanlara sürüklüyor. ben ne yapayım? telefonumu bilgisayara bağlayıp fotoğraflarımı bile aktaramıyorum. lanet girsin linux uyumsuz telefonlara.
  #99065 mikio fujioka | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 5. 956
  İnsanlarla cidden anlaşamıyorum daha önce de yazmıştım.
  İnsanlarda yaftalama denen şey var.
  Mesela bu sözlükte de oldu kanser kitle diye birkaç kitleye laf atmıştım. Son lgbt-i yürüyüşüne yapılanlara uyuz oldum mesela. Şerefsizler seçim gecesi insanları yaralayan, hayatını riske atan "koyduk mu insancıklarının" maganda tavırlarına ses çıkarmazken lgbt-i yürüyüşünü sakıncalı bulmuş.

  Benim bir yazıma bakıp beni anlamaya çalışan biri mesela benim kanser kitle diyerek ne demek istediğimi anlamak istemez. Benim kadar sağda solda ailem de dahil eşcinsel haklarını dile getiren yok nerdeyse, ama yine de homofobik, cinsel yönelime karşı biz oluruz anasını satayım.

  Sosyal medyadan arada gülerim diye postlarını takip ettiğim sayfaların hepsini takipten çıktım. Çoğunluğa hitap eden, duyarlı olmayan, medeni olmayan, tek amacı aynı postları milyon kere paylaşıp like kasan, reklam yapan boktan sayfalar bunlar. Her boku taşağa vurmayı da severler.

  Aynı sayfa ölen çocuklar için üzgün olduğunu belirten güya sosyal hassasiyet mesajı attıktan sonra gidip lgbt'i üyesinin çevik kuvvete yaptığı atarın ardından yakalanmasını komik bir post olarak paylaşıyor. Ulan sen bu tecavüz tacizin neden olduğunu anlayamamışsın ki andaval herif senin ne haddine bir de sosyal duyar kasmak. Sizin gibi ataerkil, homofobik kafalar yapıyor bu cinayetleri, tecavüzleri işte.

  Mesela ateist olmama rağmen yine nette veya hayatta sırf dini yüzünden dışlanan insanları da çok savunmuşumdur. Ancak insanlar da yaftalama bir etiketleme merakı olduğu için iki alakasız kavramı anlayamaz. Ben din karşıtıyım evet ama inanç özgürlüğü karşıtı değilim. Bu beni sana düşman yapmaz. Ama görüyorum ki inançlı tayfalar için şu verdiğim mücadele değmezmiş. Onlar bizi çünkü insan yerine bile koymuyorlar.

  Başka bir olay mesela. Taşra, köy tarafına yakın muhafazakar insanlar ile bir aradayken savunduğum birçok fikire tepki gösteriyorlar. Eminim ki kendini modern addeden babam eşcinsel falan olsaydım beni evlatlıktan reddederdi. Chp'nin çomarı oluyor işte bu kesim de. Bir de aileme açıklamış olmama rağmen hala bana müslüman muamelesi yapmaları yok mu. Beni şaka yaptı sanıyolar galiba hala.

  Bunun tam tersi durumlar da oluyor. Mesela modern olduğunu iddia eden, muhalif görüşlü, marjinal, özgürlükçü tipler de bazı görüşlerime anlam veremiyorlar. Mesela onlar gelenek görenek karşıtı, türkü dinlemezler, uzun hava, tsm, ya da ne bileyim alaturka yerli geleneksel işler sevmezler. Çünkü onlar da kendi dünyalarında yaşarlar. Genelde zengindirler, tuzları kurudur. Tüm siyasi görüşleri duyarcılıktan ibarettir. Seçim sonucu yaşadıkları sahte üzüntü sonrası instadan tatil köylerinde story atarlar. Ölen birini iki gün savunup sonra unuturlar, gündem neyse ona tepki gösterip sonra siklerine bile takmazlar.

  Başka bir mevzu da mesela ünlüler ile alakalı görüşlerde. Adam çok iyi müzisyen mesela tamam ama karakteri bok gibi. Ancak bizdeki "paket algılayış" yüzünden o adam her şeyiyle iyi olmak zorunda. Ulan birçok ünlünün karakteri bok gibidir temelde. uyuşturucu kullanırlar, vergi kaçırırlar, sabıkaları vardır vs

  Sonuç olarak şuraya varmak istiyorum. İnsanlarda bu az önce bahsettiğim "paket algılayış" sistemi mevcut. Bir fikre tabi isen o fikre tabi insan davranışı sergilemek zorundasın. Mesela inceyi destekliyorsan izmirdeki belediyeleri eleştiremezsin, eleştirirsen garip gelirsin. Ateistsen herhangi bir dinî şeyden hoşlanamazsın. Modernsen, gelenek görenek sevmiyorsan etnik, geleneksel işleri sevemezsin. Hetero isen homoseksüel savunamazsın. Milliyetçi isen kürt, ermeni, alevi sevemezsin. Solcu isen bu ülke için canını vermiş sağcı insanlar, sağcı isen aynı şeyleri yapmış solcuları sevemezsin. Uzar da uzar bu liste.

  Ne zaman anlayacaklar benim gibi insanların doğru ve gerçeğin peşinde olduklarını, bir fikre bağnazca takılı kalmadıklarını bilmiyorum.
  Sanırım insan olmak denen şey onların yaptığı, oysa insanlık ben almayayım daha iyi.
   
 6. 957
  bu sene asıldığım 10 kadının 3'ü lezbiyen, 1 tanesi travesti (en çok buna şaşırdım zaten), 1 tanesi intersex (valla bu da kadın gibiydi aynı ben ne yapayım) çıktı. geri kalanlarla da kısa süreli ilişkilerim oldu.

  demek ki toplumumuzda lgbti bireylerin sayısı epey yüksek ya da hepsi bana denk geliyor. ya da hepsi benimle aynı okulda okuyor bilemedim.

  gökten kadın yağsa bana kitap falan düşecek demek ki en fazla.
  #99645 mikio fujioka | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 7. 958
  Ertesi gün erken kalkması gerekse bile gece yarıları 2'ye kadar annesiyle sohbet eden, ayakta kalan ve uyumayan kızların varoş olduğuna inanıyorum.
  #99757 wasd | 2 hafta önce
   
 8. 959
  Belirsizliklerle dolu bir hayatta bir sağa bir sola sürüklenip gidiyorum. Bireysel hatalarımdan da kaynaklı türlü geç kalınmışlıklar yarınlarımı mutsuzluğa gebe bırakıyor. Ne kadar daha böyle süreceği hakkında hiçbir fikrim yok. Çabalıyorum lakin ben Hazreti ibrahim için hazırlanan ateşi söndürmeye çalışan bir karınca gibiyim. Ağzımda bir damla suyla tüm yangını söndürebileceğime inanıyordum hep. En azından inanıyorsun diyeceksiniz ama geç kaldınız çünkü öğrenilmiş çaresizliklerim çoktan galip geldi umutlarıma.
  #99765 atesfedya | 2 hafta önce
   
 9. 960
  Bu arada aklıma gelmişken söylemeliyim; geçen günkü sözlük toplaşmasına mecburiyetten sözlük dışından bir arkadaşımı getirebilir miyim diye uygunsuz bir teklifte bulunmuştum. O gün arkadaşım şehir dışından geldi ve akşama yine gidecekti habersiz geldi ve mecburen gidene kadar takılacaktık. Sözlük buluşmasını da cidden kaçırmak istemiyordum her şeyi toplaşmamıza göre ayarlamıştım önceden. Ama bu plansız hoş sürpriz buluşmayı kaçırmama neden oldu. Sağlık olsun. Normalde sözlük dışından birini sözlük toplaşmasına zaten getirmem uygun düşmez farkındayım. ben sadece uğrayıp sizlerle en azından bi tanışmak için bu fikri öne sürmüştüm başka bir amacım yoktu. Bunu bilin yeter dostlar. :) Bi sonraki ankara toplaşmasına inşallah artık :)
  #99766 atesfedya | 2 hafta önce
   
 10. 961
  Çok hata yaptım ben bu hayatta. Ve hepsi insanları sevmek ile ilgiliydi. Artık hata yapmayacağım.
  #99809 petra von kant | 2 hafta önce
   
 11. 962
  öncelikle selam millet. geçenlerde meta'dayken takıldığımız biriyle tesadüfen muhabbet etme imkanım oldu. meta sonrası yeni sözlük açıldığından bahsetmişti ama çok da sallamamıştım açıkçası.

  az önce ekşi'de alakasız bir başlıktan yine alakasız bir yere geçiş yapınca meta'nın eskilerinden birinin nickini gördüm. o olduğundan emin olmak için profiline girince de bu kadar tesadüf fazla diyerek soluğu burada aldım. eski suserler için şifre muhabbeti de güzelce halledilmiş böylece giriş yapabildim. bu da böyle bir anımdır.

  yalnız eskiden yazdıklarımızı buraya aktarma özelliği de varmış galiba ona henüz bakamadım.
  #100248 krank26 | 2 hafta önce
   
 12. 963
  aşık olacağımı bildiğim biriyle konuşmaya devam ettim ve sanırım bu oyuna artık heves edecek gücüm de kalmadı.
  #100250 ofelia | 2 hafta önce
   
 13. 964
  bir gün california'da altın bulabilirsiniz, ama ankara'da tesisatçı bulabildiğiniz gün gerçekten şanslı hissetmeniz gereken bir gündür.

  bunu da discovery channel belgesellerine giriş cümlesi yapsınlar, belgeselin ismi de "plumbers' war" olsun. tesisatçılar oradan oraya koşsunlar, belirlenen sürede gelemeyen tesisatçıya eksi puan verilsin.

  "lanet olsun adamım, '10 dakikaya geliyorum' demiştin!"
  #100467 mikio fujioka | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 14. 965
  muazzam bir gün oluyor, cehov abimizin de dedigi gibi cay mı demlesem kendi mi assam kararsız kaldım.
  #100494 emrhyme | 2 hafta önce
   
 15. 966
  Evlilik düşünen bir erkek olarak tanıştığım biriyle evlenir miyim? Evlenmez miyim? Kıstasımı belirleyen en önemli faktör: o'na oral seks yapıp yapamayacağım'dır.

  Yapamam dediğim biriyse onla evliliği düşünemiyorum... Bu yalnızca dış güzellikle alakalı olmayan bir durum... Karakteri, soruları ve aldığım cevaplar, o'nu yeterince benimsemek ve sahip olma arzusunda olamamak, aramızda ki sinerjinin büyüsü ve ruhun tam iç içe geçmediği ile alakalı bir durum...
  #100556 wasd | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 16. 967
  Dün sevgilimle kahvecide otururken sol elimi aldı, kendi de getirdi yanına ve baktı. Sol avuç içimde bir adet ben/siyah nokta var benim, onunki daha aşağıda. Bileğimi geçince, dirseğin iç kısmında ve onun az üstünde de var birer tane. Onun da aynı yerlerde vardı, tamamen aynı yerlerde birer ben.
  Şaşırdım vallahi. Tesadüfün böylesi.
  #100570 iflaholmazmetalci | 2 hafta önce
   
 17. 968
  Bir gün, bulutların üzerinde tek başına oturan bir kadına yaklaşıp "siz de mi bu gezegenden sıkıldınız?" demeyi çok istiyorum.
  #100640 macro | 2 hafta önce
   
 18. 969
  evet ilk kez size söyleyeceğim bunu: yaklaşık 1 aydır sigara içiyorum. Karambole başladım gibi oldu. Anlayamadım. Henüz bağımlı değilim ama canım gerçekten sıkkınken bir dal yakıveriyorum. İyi hissettiriyor bazen. Bence ben hem sigarayı hem de geç kalınmışlıkların peşini bırakmalıyım. Bu arada yüzüncü girdimin bu olmasını istemezdim. :)
  #100644 atesfedya | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 19. 970
  Bir hayal dünyası kurdum yine.
  Dünyaya bir virüs bulaşıyor ve kadınlar yapay olmayan yollardan gebe kalırlarsa hastalığı çocuğa aktarıp düşük gerçekleştirip kurtuluyorlar. Erkekler ise daha az riskte çünkü hastalık daha çok kadınları tercih ediyor. Yani 10 kadına bir erkek gibi bir bulaşma oranı var. Ancak sorun şu ki hastalığın ne kadar ilerlediği veya bulaşıp bulaşmadığı hiçbir şekilde tam olarak tespit edilemiyor. Dolayısıyla virüs bulaşmış bir kadınla sevişmek istemeyen erkekler de kadınlardan kaçacak yer arıyor.

  İşte distopya diye buna derim. Devran dönmüş artık erkekler kaçıyor kadınlar zorla sevişmek istiyor hahaha
  Ne komik olurdu lan

  Edit: bu arada söylemeyi unutmuşum. Hastalık bulaşan bir kadınla cinsel ilişkiye giren erkek de hastalık kapıyor. Hastalık cinsel münasebet yoluyla bulaşabiliyor.
  #100645 robert frippin sandalyesi | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 20. 971
  Ezhel'i çok seviyorum. Bağımlısı oldum şarkılarının.
  #100647 paratoner | 2 hafta önce
   
 21. 972
  antibiyotik kullanamadığım için ağrısı bazı anlarda beni çok etkileyen soğuk algınlığına mı lanet okuyayım yoksa, sokağımda türkiyenin bir gerçeği olan evimin 20 metre ötesinde cereyan eden sokak düğününde, iki saattir detone, anlamsız çoğu müzik bile denemeyecek enstrümantal parçaların kafamda zonklayıp durumumu daha da zorlaştırmasına mı lanet edeyim ikilemde kalmış durumdayım.
  bir ağrı kesici daha içtim, kapıları, pencereleri kapattım, sıcak olmasına rağmen katlanmaya razıyım yeter ki son yarım saattir hiç değişmeyen bir tempoyla çalmaya çalıştıkları ve arada böğürür gibi seslerle sözde söyledikleri şarkı bitsin diye umut ediyorum. bitsin artık bu işkence.
  #100664 okuryazamaz | 2 hafta önce
   
 22. 973
  Dakika bir gol bir.
  Sözlüğün hesabından "kulzos insta hesabı açıldı." Yazdım sanarken kendi hesabımdan yazmışım, erkek arkadaşım sağolsun beğenmiş rtlemiş bir de, oradan fark ettim.
  Gidem de doğru hesaptan paylaşam bari.
  #100683 iflaholmazmetalci | 2 hafta önce
   
 23. 974
  Canım sevgilim seni çok seviyorum. Aşkımsın sonsuza dek. Sen bilmiyorsun ama ben senin için sabahtan akşama kadar güzel olmaya çalışıyorum, geri kalanında ise dans.
  #100715 itsmeasli | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 24. 975
  fan kulübüne üye olduğum grubun temmuz ayında doğanlar için toplu doğum günü partisi düzenlemesini kıskanmıyorum tabii ki de, gözüme toz kaçtı sadece.
  #100724 mikio fujioka | 2 hafta önce
   
 25. 976
  insanlardan korkmaya başladım bugün.
  #100831 despered | 1 hafta önce
   
. . .