1. 1122
  Endişenin ve aynı zamanda duygu bastırma çabasının verdiği yorgunluk sardı bu gece beni.
  Bazıları için çok saçma, abartı veya gülünç gelebilecek bir durum içerisindeyim.

  Bir kedim var 10 aylık kendisi ve yarın kısırlaştırma operasyonu var. Küçük bir ameliyat olacak ama beni özellikle endişelendiren anestezi kısmı. Yazarken bile yüreğim hop etti. Kendim de anesteziden oldum olası korkarım ondandır belki bu evhamım.

  Ona bu kadar düşkün olmam normal mi abartı mı bilemiyorum ama kendimi biraz frenlemem gerektiği hissiyatını yarattı bu durum. 3 gün yoğun bakımda yattığında daha dirayetli olma kararı almıştım kendimce ama pek başarılı olduğum söylenemez görüldüğü üzere.

  Yarını düşünmemek için türlü saçmalıklarla uğraşıyorum. Soranlara ise “aman küçük bir şey nasılsa rahatım” diye yalan söylüyorum ama durum bu. Aslında bu tür olaylarda oldukça soğukkanlıyımdır. Mesele hayvanlar olunca çok güçsüzleşiyorum ve bununla nasıl baş edebilirim gerçekten bilmiyorum. Yalnız hususi ilgilendiklerime karşı değil sokakta gördüğüm zor durumdaki bir hayvan içinde geçerli bu hassasiyetim. Öyle durumlarda da modum anında düşüyor ve rahat bir hafta toparlayamıyorum.

  Bir yanım en hassas noktam olmamaları gerektiğini düşünürken diğer yanım iyi ki böylesin diyor. Ama bu durum en çok bana zarar veriyor sanki.

  Çözemediğim bir durum içerisindeyim. Anlatınca insanlar bana içten içe gülüyormuş gibi geliyor. Kimseyle paylaşamıyorum bu sebepten ötürü.

  Al işte bunları düşünmemek için güya başka şeylere odaklanacaktım hani, ben kahrımdan ölürüm bu kafayla arkadaşlar.


  #124997 iskambildekoz | 3 hafta önce
   
 2. 1123
  Preoperatif anksiyete basligini okuyorum diye gecelik basligini okumusum. Diyorum ki yazar niye kadinlar ustunde anksiyete gormek istiyor, ne cesit bir fantazi bu, neden yani. Tam bunlari dusunurken basligi bir daha kontrol ettim ve bingo!
  #125234 buyucu | 3 hafta önce
   
 3. 1124
  birçok insan düşüncelerimden ötürü ülkücü olduğumu düşünse de hayatta en nefret ettiğim güruhtur kendileri. türkçülük düşüncesine çok yakın olsam da onu da henüz benimsemiş değilim. çok pis huyum buralarda devreye giriyor işte. bir ideolojim olması için o ideolojinin her detayını bilmeli her soruya cevap verebilecek konumda olmalıyım derim hep. bu da beni hiçbir ideolojiye bağlı yapmıyor. sadece atatürkçü bir insanım o kadar ama bunu insanlara anlatmak gerçekten zor. hele ki ülkücü-türkçü farkına girersek daha zor.
  #125262 atessavascisianka | 3 hafta önce
   
 4. 1125
  Uyandığımda tam bir salak oluyorum. Bugün uyandım, baktım elektrik yok. Şartel atmamış. Bodrum kattaki panoya baktım, sıkıntı yok. Kontrol kalemiyle prizleri kontrol ettim, elektrik yok işte. Elektrik dağıtım şirketini aradım, ısrarla "sorun yok" diyor. Neyse, dedim ki bu böyle olmayacak. Tanıdık bir elektrikçi var, onu çağırdım. O gelene kadar uykum açıldı iyice. Bodrum kattaki panoya bakıyorduk. Adam "sizin daire hangisi?" Dedi. Ben de "6" dedim. Sonra baktık ki 4 numaranın şarteli inmiş. "Bu daire kimin?" Dedi. Ve içimden "lan bizim daire 4 değil miydi?" Diye acı bir soru geçti. Bir süre utancımdan bir şey diyemedim. Sonra "o bizim daire" dedim. Adam güldü tabii. Yerin dibine girdim resmen. Bu da böyle aptalca bir anım oldu işte.
  #125365 birciftgoz | 3 hafta önce
   
 5. 1126
  yine manyaklığıma kılıf arıyorum.
  her geçen gün daha da çekilmez oluyor hayat, hayatım.
  gülümsemelerim öylesine yalan ki!
  off!

  toparlamaya başlasam nereden başlayacağımı bilemiyorum.

  içim sanki eskimiş tüm eşyaların atıldığı bir ardiye gibi. tozlu, pis, örümcek ağı bağlamış...

  kalbimi de oraya atmışım oysa ki...

  bulamıyorum.
  #125676 opethian | 3 hafta önce - düzeltme: 3 hafta önce
   
 6. 1127
  Yeni eski muhabbeti iyice baymaya başladı artık. Yapmayın böyle şeyler lütfen.
  #125700 buyucu | 3 hafta önce
   
 7. 1128
  Tuhaf bi durumlar oluyor, çok sakat bir sarmala yuvarlanıyorum sanki sözlük. Deli olduğumu bilenler bile şaşırıyor lan. İşin ilginci çıkmak da istemiyorum...
  #125701 raistlin | 3 hafta önce
   
 8. 1129
  hepimizin aynı duyguları farklı olaylarla yaşaması beni acayip kıllandırıyor. Aynı şeyleri düşünmeye itiliyoruz. Düşüncemiz bile yönlendirilebilirken neyin mücadelesini veriyoruz
  #125705 yapayzeka | 3 hafta önce
   
 9. 1130
  İki yüzlü insanlardan muhabbetimi kesmeye başladım etrafımda çok az kişi kaldı ve bende iki yüzlüyüm sevmediğim halde sırf kötü olmamak için aynı ortamda çalışmanın gereği olarak selamlaşıp ooo naber tarzı muhabbetlerin içinden geçip gidiyorum her gün.
   
 10. 1131
  Artık o kadar doldum ki, beni bu duruma getiren insanlarla tartışmaya başlayınca bir anda sesim yükseliyor, ağır konuşuyorum, tutamıyorum kendimi. Geçenlerde, çok samimi olduğum bir insanı ailesinin yanında yerin dibini sokup çıkardım. Yakınımdaki insanların çoğuna yapıyorum bir süredir. Yeter ulan diye bağırasım geliyor. Ki ben sakin bir insanımdır. Hatta sinirlerimi böyle zorlamayan, bana iyi yaklaşan insanlar hep çok sakin, kibar, saygılı filan olduğumu söyler. Ben de kendimle ilgili böyle düşünüyorum ama değer verdiğim insanlara böyle yaklaşmama rağmen onlar riyakarlıkla, samimiyetsizlikle, yalan dolanla, düşüncesizlikle geliyor. Beni bile agresif bir hale sokuyorlar. Burada beni az çok tanıyan insanlar var. Onların da bildiği gibi küfürden nefret ederim ama artık içimden küfürler savurmaya başladım. Kontrolümü kaybetmeye başladım artık. Bunun sonu nereye varacak merak ediyorum.
  #125736 birciftgoz | 3 hafta önce
   
 11. 1132
  sürekli saçma sapan şeyleri dert edip duruyorum. dönem dönem kafama takacak bir şeyler buluyorum ve asla kurtulamıyorum o şeyle ilgili düşüncelerden. son zamanlarda takıldığım şey de sakin'in dağılması ve bunun üzerine onur özdemir'in "onurr" isimli ruhsuz bir popçuya dönüşmesi. gecelerdir bu gerçek yüzünden ağlayarak uyuyorum. böyle saçmalık olamaz.
  #125770 ofelia | 3 hafta önce
   
 12. 1133
  İnsanlar ile ikili konuşmalarımda daha konuşmaya başladığımız anlarda vücut tavırlarından ses tonlarından ve duruşlarından ne istediklerini anlıyorum ve bu canımı çok sıkıyor çünkü herkes kendini saklamaya çalışıyor konuşmalarında.bu nedenle kendimi aptal yerine konmuş gibi hissediyorum. Bazen hiddetleniyorum ben gösterdikleri yüzlerini değilde göstermedikleri yüzlerini görmeye alışmışım insanların. bu yüzden çoğundan nefret ediyorum heralde.
  #125771 tranecriss | 3 hafta önce
   
 13. 1134
  Terbiyesizlik konusunda aştım kendimi. Çok terbiyesiz davranıyorum çevremdekilere. Bana olumsuz yapılan her hareket karşısında aşırı tepkiler veriyor ve ağır cümleler kullanıyorum. Sonrasında pişman oluyorum o ayrı. Ama sanırım terbiyesliğimin verdiği suçluluk duygusu ağır geldi kocaman göğnüme. Çeki düzen verme zamanı geldi :)
  #125776 eftalya | 3 hafta önce
   
 14. 1135
  cs:go oynarken aklım for honor'da kalıyor. for honor'ı açsam injustice 2'nin hatrı kalıyor. injustice 2'ye başlasam street fighter v gözümün içine bakıyor. street fighter v'te yardırsam aklım yeni çıkacak mortal kombat 11'e gidiyor.

  içim sızlıyor.
  #125839 the ancient one | 3 hafta önce - düzeltme: 3 hafta önce
   
 15. 1136
  avm'leri çok seviyorum. ortamlarda doğma büyüme fatih'liyim. o eski istanbul...bizans hacum... hey gidi heey geyiklerine devam ediyorum ama o çirkin beton yığınlarını da seviyorum. avmler kışın sıcak yazın serin oluyor yav. yaşasın kapitalizm.
   
 16. 1137
  İfrit oluyorum.

  -salya sümük aşk acısı çekenlere
  -ailesi,sevdikleri hayatta olup, sahip olamadığı en ufak şey için depresyona girenlere
  -"insanlar neden böyle kötü, herşey çıkar olmuş,herkes sahte ühühühüh" deyip deyip ağlaklık yapanlara
  -sürekli ottan çöpten sebeplerden dolayı zırlayanlara,şikayet edenlere

  "Bi kendinize gelin. Evet herşey b.tan kabul. İnsanlar,ülke,dünya,düzen,sistem. Zırlayarak mutlu olunmuyor. Zırlaklık yapana kadar kaldır k.çını da bi hobi edin. Spor yap. Tiyatroya git. Dans et. Yap işte bir şeyler. Ha bunlar da ekonomi işi hangi parayla yapıcaz diyosan o da kolay. Yürü akşamları eve 30 dakika. Yorgunluktan canım çıkmış eve kendimi attığıma şükrediyorum deme. Canın bu yüzden çıkıyo işte hımbıllığı bırak. Tiyatro biletleri 15 tl. Ekonomim imkan vermiyo deme ağır konuşurum. Dansı dans okulunda etmek zorunda değilsin tak kulaklığı bakkala yoğurt almaya giderken yap sokakta. Elalem ne der deme. Sana ne onlardan. Sonra elalem hapishanesinde müebbet yersin.

  Yaşadığının farkına var bir zahmet. Bu kafayla farkına vardığında çok geç olacak canım ciğerim. Sağlığın en büyük hazinen iki gözümün çiçeği. Aklını başına topla.

  Sevmiyorsa, yalancıysa, iki yüzlüyse, samimiyetsizse b.sa püsürse çıkar hayatından niye hayatına dahil etmeye devam edip şikayetleniyosun. Senin senden başka kimseye ihtiyacın yok , sok bunu kafana" diyesim var derdini sevdiklerime.
  #125932 hayalbaz | 3 hafta önce
   
 17. 1138
  Bir arkadaşa bakıp da çıkacak gibiyim bu dünyada.
  #125942 petra von kant | 3 hafta önce
   
 18. 1139
  sözlükğe gelirken kimseyle konuşmayı bırak yorum yazma tarzı şeyleri bile düşünmüyordum. kendi halimde takılacaktım kim ne derse desin. açıkçası buradan insan kazanacağımı da düşünmemiştim hiç. ama ne derler ummadık taş yarar baş. hiç tahmin etmediğim şeyler oldu sözlükte ve bir şekilde iletişim kurdum yazarlarla. bundan mutlu muyum kesinlikle.

  açıkçası her yazardan birçok şey öğrendim. aslında onların da bunu fark ettiğini sanmıyorum. burada nasıl görülüyorum bilmiyorum çok bir önemi yok bir iki kişinin düşüncesi hariç. ama en azından saygılı tartışma dönmesi beni buraya bağlıyor. bazen komedi bazense hayatın her alanında var evet sol frame de akmıyor. bazen tartışmalar çıkıyor ama en güzel yanı nolursa olsun iletişim kurabildiğim insanlar oluyor.

  günün sonunda bazılarıyla hiç konuşmaya devam etmemiş olsak da daha sonra konuşmak üzere birçok şeyi ertelesek de her birinden öğrenebileceğim şeyler var.

  evet bazı düşüncelerim gerçekten katıdır ve ateşli bir şekilde savunurum düşüncemi ama hep saygılı olmaya çalışırım. bu sayede bile olsa insanlar kazanıyorum. düşüncesinin benimle örtüşüp örtüşmemesi çok da önemli değil yoksa kendime bir şey katamam öyle değil mi?
  #125945 atessavascisianka | 3 hafta önce
   
 19. 1140
  ekşi sözlüğe artık tahammül edemediğim için 2 saat önce oradaki hesabımdan son kez çıkış yaparak buraya geldim sözlük.
  adınızı da son yazdığım başlıkta bir çaylağın saniyesinde yazımı beğenmesi üzerine kimmiş bu derken girdiği son giriş olarak kulzostan bahsetmesi üzerine öğrendim. biraz araştırdım biraz başlıklarınıza baktım yazarların en azından ne yazdığına biraz olsun dikkat ettiğini gördüm. yapmaya çalıştığınız işi de kaliteli bularak destek vermek istedim beni bağrınıza basarsınız umarım kendimi geç kalmış gibi hissediyorum keşke daha önce haberim olsaydı da 2 yıl önce gelseydim sözlük.
   
 20. 1141
  Biriktirme mektuplarım var, alıcısı belli olmayan. Birine vermek istiyorum artık fakat edebiyat ile az buçuk ilgili ve beni tanımayan biri olmasını diliyorum. Bir insan en azından beni az da olsa anlasın istiyorum belki de ölmeden. Fakat kimse görmeyecek biliyorum.
  #126002 veba kalbinizde | 3 hafta önce
   
 21. 1142
  Ciddi ciddi hazırlamıştım kendimi. Gitmeye dair bütün sözcükleri yakmıştım. Sigara dumanının gözü yakması gibi yanıyor karnım. Üst üste gelen haberlerden sonra pek de katlanılır yanı kalmıyor yeryüzünün.

  Tekrar başvuru yaptığım öğretmen atamasının gerçekleşmemesi.
  Belki bir umuttur dediğim amerika vizesinin çıkmaması.
  Bir kadına sevdiğimi söylediğim bir mektup yazdığım ve reddedildiğim. Rüzgar üflediğinde su kıpırdar da böğrümü delik deşik eden o sözcüklerim kıpırdatmadı.

  Evime gidebilecek miyim?
  #126057 pia | 2 hafta önce
   
 22. 1143
  ekşi sözlükte entrymi beğenen bir arkadaşın yazdıklarını görünce merak edip baktım,ekşi sözlüğün son zamanda öyle böyle bozmaması sebebiyle bu sözlüğe el attım. umarım tercihimde yanılmam sözlük ahali
  #126072 wakabayashi | 2 hafta önce
   
 23. 1144
  hiçbir şey yok, sadece ben varım, bir de avucumda yapmadıklarım listesi, oyun yaratıyoruz.
  #126091 howard roark | 2 hafta önce
   
 24. 1145
  gitmek istiyorum. nereye gittiğimin zerre önemi yok. durmaktan çok sıkıldım.
  #126500 lafz | 2 hafta önce
   
 25. 1146
  aslında tıp okumak istememiştim. ve ara sıra dışarıya çıkıp tenha yerlerde 'kahrolsun var olmayan tanrı ve nerede doğacağımızı seçemememiz.' diye bağırırken son ses müzik dinlemekten aşırı zevk alıyorum. :)
  #126742 worldquick | 2 hafta önce
   
. . .