1. 4
  bence serinin en güzeli; Terminator 2: Judgment Day olan filmdir. defalarca izlememe rağmen, yine de aklıma gelince açar izlerim.
  #116752 bir basina | 4 ay önce
   
 2. 3
  yıllarca nasıl çocuk kendinden yaşça küçük babasını geçmişe yolladı sorusunu düşündürmüş olan filmdir. bu sebepten sağdan soldan aldığım (evet kardeş kavgasını bitirdim) bir kaç fikiri birleştirip kendimce bir fan teorisi ile filmi kafamda oturtmaya çalıştım.

  izlemeyen yoktur diye düşünüyorum ama yinede spoiler uyarısını koyalım. uzun süredir izlememiş olanlar için önce kısa bir özet geçiyorum sonra giriyorum konuya.


  -- spoiler --


  gelecekte direnişin lideri olan john connor, annesi sarah connor'ı öldürmek isteyen terminator'ü durdursun diye geçmişe kyle reese'i yollar. kyle, sarah'yı hamile bırakır. ikinci filmde küçük john connor'ı görürüz sarah connor'ı durduramayan skynet küçük connor'ı öldürmek ister ama bu sefer iyi tarafta olan "arnold" kahramanlarımızı kurtarır. üçüncü filmde hafif bunalım modunda emo bir post ergen john connor görürüz. direniş lideri olma ihtimali son derece düşük olan bu adama asker veya komutan demeye bin şahit arar oluyoruz. 4. film ile bir çok soruya cevap verip bu konuyu toparlama şansları vardı ama hiç oralı olmadı adamlar.

  5. film bir kenara onu bir reboot olarak görüyorum. 4. film ise paralel gerçeklikte geçen bir skynet vs. insanlık hikayesi olsun. ilk 3 filme geri dönelim. sarah connor'ın oğlu john gelecekte direnişin lideri baktı ki skynet annesini öldürecek geçmişe kyle'ı yollar. kyle sarah connor'ı bulunca ona ilerde bir oğlu olacağını o çocuğun adının john olacağını, judgement day'i filan anlatır. kyle sarah'yı hamile bırakır. sarah gelecekteki john olmayan ama kyle'dan olan bu çocuğun adını john koyar ve onu direnişin lideri olması için hazırlamaya çalışır. 2. filmde ki çocuğun annem kafayı yedi gelecekle ilgili hikayeler anlatıyor gibi sözleri olsun. 3. filmdeki junkie john connor olsun kyle'ı gönderen john ile bizim 2. ve 3. filmlerde gördüğümüz john aynı insanlar değil.

  belki de gelecekteki john connor direnişin lideri olan strateji ustası john connor gerçek babası ölmüş olabileceği için ne yapıp ne edip "john connor" oluşsun diye ilk başta kyle'ı yollar gelecekteki john connor'ın babası belki tamamen farklı biriydi. ama olay skynete ve makinelere karşı direnmek ve bunu yapacak lider ise "bir john connor" olmalıdır.


  -- spoiler --

   
 3. 2
  Kendi türünün adını koymuş filmdir bir noktada.

  Sarah connor terminator'den kaçarken girdiği gece klubünün adı technoir'dır ve bu, benzeri bilim kurgular için kullanılan bir isim olmuştur. Bilim kurgu ve kara film kırması; tech noir
  #13322 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 2 yıl önce
   
 4. 1
  1984 yapımı yönetmenliğini james cameron' ın yaptığı başrolde arnold Schwarzenegger' in oynadığı serinin ilk filmi. filmin türü bilim kurgudur.

  #13312 abdominalmuscles | 2 yıl önce
   
. . .