1. 27
  Bazen cidden kıstasları ne anlayamıyorum.
  Kavgaya gidilecek sözlük yazarları diye başlık açtım. Birbirine sataşana kadar millet problem yoktu. Kavga çıktı başlık türetilebilir olduğu için sildik dediler eyvallah dedik.

  Şimdi x kadını ebesinin nikahının kızı marslı hatun venüslü karı bilmemne başlıklar solda fink atıyor. Bu ne amk o zaman diye isyan etmek istiyorum kendilerine. Ya net kural koysunlar ya da iki eğlenecek isek ona da izin versinler.
   
 2. 28
  kıstasları sözlük kuralları ve ana ilkeleridir.

  gündemimizde an itibarı ile "bilmemne kadını" başlıkları var sanıyorum.

  önce bir arkadaşımız "izmir kızları" başlığı açtı. biz onu aynı "türk kızı" başlığını "türk kadını" yaptığımız gibi "izmir kadını" haline dönüştürdük. "türk kadını" başlığı legal kabul edilmiş olsa gerek ki yıllardır duruyor. akabinde sanıyorum bu yeni başlık nedeniyle iki arkadaşımız benzer başlıklar açmaya başladılar.

  birinci arkadaşımız her bir "x kadını" başlığı için "x'de yaşayan kadındır" şeklinde seri üretime geçti. bu trollük olarak algılanır ve sonuçları felaket olabilir. arkadaşımızı uyardık ve o başlıklarla girdileri sildik.

  ikinci arkadaşımız ise her bir "x kadını" başlığı için ciddi ciddi sözlük yazarlığı sergiledi. girdiler girdi olunca legal olan bir başlığa yazılan bu girdilerle ilgili moderasyonun bir yaptırımda bulunması söz konusu bile olamaz. ha, tematik çalıştığı için "tematik mod" kullanmasını 18. kurala istinaden isteyebiliriz elbet.

  yarın öbür gün "x kadını" formatıyla ilgili başka bir karar alınır, onu öngörme yeteneğim yok maalesef.

  özetle;
  (1) x kadını formatı an itibarı ile legaldir.
  (2) girdilerin kalitesi ve içeriği "trollük mü?" yoksa "sözlük yazarlığı mı?" olduğuna karar vermemizi sağlar.
  (3) bu şekilde art arda açılacaklarsa "tematik mod" ile açılmaları daha doğrudur.

  son olarak konunun kulzos yazarlarının x'leri vs x kulzos yazarları konusuyla zerre ilgisi bulunmamaktadır.
  #151438 larden loughness | 3 hafta önce (  3 hafta önce)
   
. . .